Üyelik Girişi
Takvim
Site Haritası

DOKUZOLUK

DOKUZOLUK

      Karaisalı Kaymakamlığı ve Karaisalı Orman İşletme Müdürlüğünce hizmete açılan Dokuzoluk Mesire Alanı Eğlence Irmağı üzerinde güzel bir piknik yeridir. Merkez Boztahta Köyü yakınlarındadır. Karaisalı'nın kuzeydoğu istikametinde ve  Karaisalı'ya 27 km mesafededir. Kızıldağ yolundan Çukur Çömelek Köyüne ayrılan yoldan gidilerek ulaşılır. 

       Dar bir boğazdan geçen Eğlence ırmağı üzerinde oluşan doğal bir güzelliktir. Karaisalı Kaymakamlığı ve Karaisalı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi yapılan Dokuzoluk'ta; kamelyalar, piknik masaları, mangal yerleri, mescit, umumi tuvalet ve çeşmeler mevcuttur. Doğa yürüyüşü, yüzme ve balık tutma gibi etkinlikler gerçekleştirilebilir.

       Restore edilen tarihi bir değirmenin yer aldığı tek odalı bina şark odası olarak düzenlenmiştir. Bu odada özel gezi toplantıları yapılabiliyor. Gece ışıklandırması bulunan Dokuzoluk'ta gerekli malzemesini getirenler geceyi burada geçirebilirler. 

       Dokuzoluk Hasan GÖZÜKÜÇÜK tarafından işletilmektedir.  Rezervasyon ve bilgi için 0534 880 85 05 nolu telefondan  İrtibat kurulabilir.


 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.69732.7082
Euro2.98672.9986
Hava Durumu
Anlık
Yarın
28° 31° 22°
Saat