Karaisalı Belediyesi Yabani Ağaçları Aşılıyor

  • Yazının Tarihi: 23 Haziran 2021
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Karaisalı Belediyesi Yabani Ağaçları Aşılıyor

Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’da belediye tarafından ilçede bulunan yabani incir ağaçlarına aşılama çalışması başlatıldı.

Doğa dostu belediyecilik kapsamında daha önce birçok çalışmaya imza atan Karaisalı Belediyesi bu defa doğada bulunan yabani ağaçları aşılama çalışması başlattı.

Karaisalı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmada Karaisalı-Yerköprü-Varda Köprüsü yolu üzerinde bulunan yabani incir ağaçları aşılanıyor. Aşılama kapsamında hem doğayı korumak, hem de doğada gezen yabani hayvanların ağaçların meyvelerinden beslenerek aç kalmamaları hedefleniyor.

Herkesin doğaya sahip çıkması gerektiğini belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan aşılama çalışması kapsamında yaptığı açıklamada, “Her geçen gün etkisini arttıran Küresel İklim Değişikliğine karşı doğada bulunan ağaçları ve yeşil alanları korumak zorundayız. Ayrıca doğayı korumanın yanı sıra yabani hayvanlar düşünülerek yapılmış bir çalışmadır. Bu çalışmamıza vatandaşlarımızın da destek vermesi bizleri mutlu eder. Vatandaşlarımız doğadaki yabani meyve ağaçlarını mevsimi geldiğinde aşılamalı ya da yeni fidanlar dikmeli. Doğaya bakmamız, sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

EYE IN RURAL PROJESİ

Elektronik Belge Doğrulama