Karaisalı’da Asker Kınası Programı Düzenlendi

  • Yazının Tarihi: 24 Temmuz 2018
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Karaisalı’da belediye başkanlığımız tarafından askere gidecek gençlere yönelik ‘Toplu Asker Kınası’ programı düzenlendi.

Belediye çok amaçlı toplantı salonundaki programda askere gidecek gençler ve aileleri yerel sanatçı Metin Şirinkaya’nın söylediği şarkılarla eğlendi.

Programa katılan Karaisalı Belediye Başkanımız Saadettin Aslan “Türk milletine, Türkiye Cumhuriyetine sonsuza kadar bu genç kardeşlerimiz sahip çıkacaklardır. Bizler, Türkiye Cumhuriyetini birlik ve beraberlik içinde ilelebet muhafaza etmemiz gerekmektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Söz Konusu Vatansa, Gerisi Teferruattır’. Vatandan önemli hiçbir şey yoktur. Bu genç kardeşlerimiz, vatanımızın ve Türk milletimizin hudutlarını, insanların huzurlarını korumak ve bu vatana kasteden hainlere engel olmak için vatani görevlerini yapacaklar. Benim dileğim genç kardeşlerimizin kaza bela olmadan, vatani görevlerini yerlerine getirip, tekrar sağlıklı bir şekilde dönmeleridir. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

Programın sonunda ise gençlere asker kınası yakılırken duygusal anlar yaşandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın