Karaisalılı Çiftçilerimize Domates Fidesi Dağıtıldı

  • Yazının Tarihi: 10 Mayıs 2018
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Karaisalı Belediyesinin ortaklaşa çalışması ile ilçemizde bulunan çiftçilerimize domates fidesi dağıtımı yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığına bağlı Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri ilçemize gelerek, Belediye Başkanımız Saadettin Aslan’ın da katıldığı törende hemşerilerimize 19 bin adet domates fidesi dağıttı.

Törende konuşan Belediye Başkanımız Saadettin Aslan, “Bu proje, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Karaisalı Belediyesi’nin işbirliği ile kırsaldan kente göçlerin önlenmesi ve yerinde istihdamı desteklemek adına gerçekleştirilen vatandaşı destekleme projesidir. Burada, yer domatesi üretimini sağlamak için fide temini konusunda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu fidelerin dağıtımını gerçekleştirdik. Ayrıca her yıl ceviz, badem, elma ve kiraz desteklemesi sağlıyoruz. Şu anda Büyükşehir Belediyesinde tarım ve hayvancılık ile ilgili destekleme çalışmaları devam ediyor. Özellikle Büyükşehir Belediyesi ile Karaisalı Belediyesi’nin ortaklığı ile et sığırcılığını destekleme projesi gerçekleştirdik. Bu projelerdeki hedef, kırsaldan büyükşehirlere göçün önlenmesini sağlayarak, vatandaşlarımızın doğduğu kentte, doymasını sağlamak. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye ilçelere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın