Kızıldağ Yaylası’nda Çalışmalar Devam Ediyor

  • Yazının Tarihi: 14 Kasım 2017
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Karaisalı’ya bağlı Kızıldağ Yaylası’nda yayla sezonu kapansa da çalışmalar belediyemize bağlı ekipler tarafından tüm hızıyla devam ediyor.

Karaisalı ilçesinin 1650 rakımlı yüksekliğe sahip olan Kızıldağ Yaylası’nda dar yollar genişletilerek, camilerde ve mahalle aralarında bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Karaisalı Belediye Başkanımız Saadettin Aslan, “İlçemize bağlı Kızıldağ Yaylası son yıllarda kış turizmi açısından önemli bir yayla haline geldi. Yazın bunaltıcı sıcaklarından kaçan vatandaşlarımız yaylamızda temiz hava ve serinliğin tadını çıkarıyor. Daha önce, Adana Büyükşehir Belediyesi ve belediyemizin işbirliğiyle iki aracın yan yana zor geçtiği yayla yolunu üç şeritli yol haline getirdik. Şuan ise belediye ekiplerimiz tarafından yayla içinde dar olan yollar genişletiliyor ve mahalle araları başta olmak üzere, camilerin bakım onarım çalışması yapılıyor. Yoğun kar yağışının yaşndığı kış aylarında yayla yolu, ekiplerimiz tarafından gece gündüz açık halde tutuluyor. Kar yağdığında vatandaşlarımızı Kızıldağ Yaylamızın muhteşem manzarasını görmeye davet ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın