Karaisalı’da Kuva-yi Milliye Etkinliği ve İftar Programı Düzenlendi

  • Yazının Tarihi: 25 Nisan 2022
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Karaisalı’da Kuva-yi Milliye Etkinliği ve İftar Programı Düzenlendi

Karaisalı Belediyesi tarafından ilçe merkezinde Kuva-yi Milliye Etkinliği ve iftar programı düzenlendi.

Karaisalı’nın düşman işgaline karşı direnişinin 102’nci yılı ve Ramazan ayı dolayısıyla belediyenin ilçe merkezinde düzenlediği Kuva-yi Milliye etkinliği ve iftar programına katılan sanatçı ve şair Dursun Ali Erzincanlı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Programda ev sahibi olarak açılış konuşmasını gerçekleştiren Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “Bu güzel ramazan ayında siz değerli hemşerilerimizle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Bugün bu programda bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Karaisalı vatanına, bayrağına, dinine sahip çıkan evlatlar yetiştiren bir ilçe. İşgal edilemeyen Karaisalı, Adana’nın kurtuluşunun teminatıdır. Kuva-yi Milliye Harekatı buradan, bu güzel ilçemizden başlamıştır. Bugün olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde nice ramazan ayı yaşamak dileğiyle, Rabbim tuttuğumuz oruçları yaptığımız ibadetleri kabul etsin” dedi.

Başkan Aslan’ın konuşmasının ardından sanatçı ve şair Dursun Ali Erzincanlı sohbeti ve şiirleriyle sahne aldı. İlahileriyle ve şarkılarıyla Belen Gökçe ve semazen ekibi ise programa katılanlara unutulmaz bir gün yaşattılar.

Program sonunda ise Dursun Ali Erzincanlı’ya Belediye Başkanı Saadettin Aslan tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa, Karaisalı Kaymakamı Mert Kumcu, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Cem Tutsoy, MHP Karaisalı İlçe Başkanı Sezai Yılmaz, AK Parti Karaisalı İlçe Başkanı Osman Kurdak, Ülkü Ocakları Karaisalı İlçe Başkanı Kenan Küçük, belediye meclis üyeleri, ilçe protokolü, kurum amirleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

EYE IN RURAL PROJESİ

Elektronik Belge Doğrulama